نیکوس ورتیس

نیکوس ورتیس

(Nikos Vertis) خواننده‌ی معروف یونانی می‌باشد که در گرونیخن هلند به دنیا آمده است. او در سن ۶ سالگی به همراه خانواده خود به سالونیک دومین شهر بزرگ یونان نقل‌مکان کرد و در ۷ سالگی شروع به نواختن بوزوکی (سازی رایج در یونان) کرد.

نیکوس ورتیس در سن ۱۵ سالگی خوانندگی را شروع کرد. در ۱۶ سالگی برای دو سال به هلند رفت جایی که او در دبیرستان فنی حضور داشت. بعد از آن او برای وظایف نظامی به یونان برگشت و بعد از این بود که با موزیسینی که او را متقاعد کرد در یونان بماند و خوانندگی حرفه‌ای را شروع کند آشنا شد.

او مجدد به حرفه‌ی موردعلاقه‌اش یعنی خوانندگی روی آورد و در کلاب های کوچک شهر سالونیک شروع به خواندن کرد. در تابستان ۲۰۰۲ او در کلاب معروف Rodon شروع به خواندن کرد و دقیقاً در آنجا بود که به خوبی درخشید.

از آثار محبوب نیکوس ورتیس می‌توان از “An Eisai Ena Asteri” (اگر تو یک ستاره هستی) و “I want you to feel me” (از تو میخوام که احساسم کنی) نام برد که در ادامه می‌توانید موزیک ویدئو تو یک ستاره هستی را با ترجمه فارسی متن آهنگ و زیر نویس ببینید لازم به ذکر است که آهنگ فریدون آسرایی با نام “عاشقم هنوز” الهام گرفته (کاور) از “An Eisai Ena Asteri” می باشد.

ویدئو های هنرمندان

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code